Jak smakują smażone koniki polne? Co można przyrządzić z mleczka kokosowego? Czy ryż naprawdę można przygotować na sto sposobów? Czy rambutany to owoce, a może egzotyczne zwierzęta? Odpowiedzi na te pytanie i wiele więcej poznasz podczas kulinarnej wyprawy do Tajlandii – kraju tysięcy egzotycznych smaków i aromatów z obowiązkową nutą chili.
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Bangkoku z przesiadką w jednym z europejskich miast.
Przylot do Bangkoku. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i transfer do hotelu. Czas na odpoczynek po podróży. Wieczorem wystawna kolacja powitalna w jednej z słynnych restauracji – Sala Rim Naam w hotelu Mandarin Oriental, której bogato zdobione wnętrza nawiązują do pałacu królewskiego. W programie przewidziany jest również pokaz tradycyjnego tańca tajskiego.
Po śniadaniu przejazd do słynnej świątyni buddyjskiej Wat Po, zwanej również Świątynią Leżącego Buddy, będącej największą i najstarszą świątynią w Bangkoku. Kolejnym przystankiem będzie Wielki Pałac, kompleks budynków służących do połowy XX wieku, jako oficjalna rezydencja króla Tajlandii. Główną atrakcją kompleksu jest Świątynia Szmaragdowego Buddy, najświętsze z miejsc całej Tajlandii z czczoną figurką Szmaragdowego Buddy. Przerwa na lunch w jednej z restauracji nad rzeką Chao Phraya. Po lunchu zaplanowany jest rejs wodnymi kanałami Bangkoku w Tonburi, dzięki którym miasto zyskało miano Wenecji Wchodu. Rejs prowadzi z centrum do położonego w północnej części miasta Nonthburi. W czasie jego trwania podziwiać można zmieniający się krajobraz, miejsce drapaczy chmur powoli zastępować będą małe domki z drewna tekowego oraz lokalne składy sklepowe. Wycieczka ta daje niepowtarzalną okazję zapoznania się z mniej turystyczną częścią Bangkoku. Wieczorem wspólna kolacja w restauracji Mu-ka-tha, gdzie każdy będzie miał niepowtarzalną okazję na samodzielne przygotowanie swojego posiłku.
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Bangkoku. Pierwszym przystaniem na trasie będzie jeden z licznych, różnobarwnych pływających targów Damnoesaduak. Miejsce tradycyjnych straganów targowych zajmują tutaj długie łodzie kołyszące się na wodach kanałów, gdzie można kupić egzotyczne owoce, wyroby lokalnego rękodzieła czy świeżo przygotowane specjały kuchni tajskiej. Z targu, łódkami udamy się w dalszą drogę wśród labiryntu kanałów, podziwiając po drodze piękne buddyjskie świątynie. Przystaniem końcowym rejsu będzie Park Rama II gdzie znajduje się kompleks typowej zabudowy w stylu południowo- azjatyckim. W drodze powrotnej do Bangkoku zaplanowany jest spacer po tradycyjnym targu rybnym, a następnie wizyta na jednym z najstarszych bazarów spożywczych w całej Tajlandii – Tha Tien. Na bazarze może nie tylko zapoznać się z typowymi składnikami tajskie kuchni, ale również podziwiać liczne przykłady lokalnej architektury w postaci tradycyjnych drewnianych straganów. Po wizycie na targu, przerwa na lunch i sarim – typowy tajski deser z dodatkiem wszechobecnego w tej części świata, mleczka kokosowego. Dzień zakończy rejs rzeką Phraya, aż do słynnej dzielnicy Chinatown – enklawy mniejszości chińskiej i lokalnego centrum chińskiej kuchni. Wieczorem uczestnicy zostaną zaproszeni na kolację do typowej restauracji typu „stir-fry”, przyrządzającej dania w charakterystyczny dla kuchni dalekowschodnich sposób, polegający na krótkotrwałym smażeniu składników na dużym ogniu.
Po śniadaniu, transfer na lotnisko i przelot do Chiang Mai w północnej części Tajlandii. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i transfer do hotelu. Po południu, wizyta na lokalnym rynku pełnym małych kramików, na których można zakupić wiele specjałów kuchni tajskiej, tj. zieloną pastę chili, Kaeb Moo – chrupiącą, smażoną skórę z prosiaka czy typowy tajski makaron sojowy. Nocleg w Chiang Mai.
Całodzienne zajęcia w jednej z najznakomitszych szkół kulinarnych w Tajlandii prowadzonej od ponad 9 lat przez znanego tajskiego szefa kuchni – Pana Sompon Nabnian.
Przykładowe menu realizowane podczas kursu:
W ciągu dnia przewidziana przerwa na wspólny lunch. Wieczorem kolacja i nocleg na terenie szkoły.
Kolejny dzień warsztatów kulinarnych.
Przykładowe menu realizowane podczas kursu:
W ciągu dnia przewidziana przerwa na wspólny lunch. Wieczorem kolacja i nocleg na terenie szkoły.
Po śniadaniu przejazd w kierunku Chiang Rai. Po drodze zaplanowane są przerwy przy gorących źródłach Mae Krachan oraz przy świątyni buddyjsko- hinduistycznej Wat Rong Khu, zwanej również białą świątynią. Po przyjeździe do Chiang Rai, przerwa na lunch. Po lunchu dalsza część wycieczki przez region Mae Salong słynący z plantacji herbaty, szczególnie herbaty jaśminowej oraz odmiany ulung, zwanej herbatą niebieską lub szmaragdową. W czasie przejazdu do Doi Mae Salong przewidziana jest również przerwa na spacer wśród pól herbacianych i degustację herbacianego naparu. Wieczorem wspólna kolacja w jednej z lokalnych restauracji serwujących typową kuchnię z prowincji Junnan.
Kolejny dzień wycieczki rozpocznie wizyta na farmie alg, gdzie będzie można poznać tajniki m.in. produkcji niezwykle zdrowych chipsów z wodorostów. Następnie zaplanowany jest przejazd przez Mae Sai – najdalej na północ wysuniętą miejscowość Tajlandii, z której podziwiać można już krajobrazy sąsiadującej Birmy. Przerwa na lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do pradawnego miasta Chiang Sean nad brzegiem rzeki Mekong, zlokalizowanego w okolicy tzw. Złotego Trójkąta, czyli pogranicza Tajlandii, Birmy i Laosu, znanego ze znaczącego udziału w światowej produkcji opium. Dzień zakończy rejs po rzece Mekong w czasie, którego możemy podziwiać jednocześnie krajobraz Tajlandii i Laosu, bo właśnie na tym odcinku rzeka stanowi naturalną granicę między tymi dwoma krajami.
W zależności od rozkładu lotu, transfer na lotnisko w Chiang Rai, przelot do Bangkoku i dalej przesiadka na lot powrotny do Polski. (w zależności od rozkładu lotu powrót do Polski w dniu 10 lub 11)
Istnieje możliwość rozbudowania programu wycieczki o następujące propozycje:
Prezentowane ceny dotyczą jednej osoby zakwaterowanej w pokoju 2-osobowym lub 2-osobowym z dostawką.
Możliwe wyloty: Warszawa, Gdańsk, Katowice, Wrocławia, Berlina, Poznań oraz pozostałę lotniska na zapytanie.
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
Pamiętaj, że przed zagranicznym wyjazdem zawsze warto zapoznać się z aktualnymi informacjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczączymi kraju będącego celem naszej podróży. Te informacje znajdziesz tutaj