Dzień 1 – Warszawa - Marrakesz
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot liniami Wizzair do Marakeszu. Następnie spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i transfer do hotelu w Marrakeszu.
Po śniadaniu, przejazd z Marakeszu do wioski Imi Oughlad. Na miejscu spotkanie z tragarzami i kucharzem, którzy będą towarzyszyli grupie podczas wędrówki i transportowali cały niezbędny ekwipunek obozowiskowy wraz z prowiantem. Po załadowaniu mułów rozpoczęcie trekkingu.
Dzisiejsza trasa prowadzi w stronę doliny Imenane i dalej prowadzi pomału w górę do Tizi'n'Lbour, by następnie zejść z powrotem w dół do wioski Imeskar na lunch. Po lunchu droga będzie prowadzić przez małą dolinę w cieniu kilku ogromnych drzew orzechowych w stronę wioski Tinghar. W tym miejscu droga już będzie pięła się dalej do góry, by doprowadzić do kolejnej miejscowości Tidili oraz wioski Gliz, w której zaplanowany jest nocleg.
Dzień rozpocznie krótka wspinaczka na Tizi'n'Oukaimeden przez jałowcowy las. Ze szczytu rozciąga się wspaniały widok na dolinę Ousrtik oraz na oddalone szczyty masywu Toubkal, który dalej przechodzi w górę Okaimeden (3700 m n.p.m.). Po zdobyciu kolejnej kulminacji, czas na szybki lunch w najwyżej położonej w Północnej Afryce stacji narciarskiej.
Druga część trasy prowadzi na szczyt Tizi'n'Addi, który jest połączony z piękna doliną Tacheddirt. Stąd prowadzi łatwe zejście do wioski Tachdirth, w której zaplanowano nocleg.
Po śniadaniu, grupa rusza w dół w kierunku doliny Assif Imnane po drodze mijając kilka wiosek Berberyjskich dociera do Tizi'n'Ageursiwal (2000 m n.p.m.). Dalej schodzi w dół do wioski Aguersiwal, gdzie zaplanowano postój na lunch. Dalsza część drogi prowadzi w górę doliny Matat, gdzie zaplanowany został nocleg.
Kolejny dzień wędrówki prowadzić będzie z doliny Matat w głąb doliny Azzadene. Po drodze prowadzi przez Tizi Oudite (2250 m n.p.m.), dalej przez wioskę Ait Aissa i Tizi Oussm do Azib'n'Tansoult. Nocleg zaplanowany jest we wcześniej wymienionej wiosce na wysokości 2300 metrów.
Kolejny dzień to przedsmak punktu kulminacyjnego wyprawy. Po czterech dniach aklimatyzacji Uczestnicy są już z pewnością przygotowani na tą część wędrówki.
Najpierw trasa prowadzi do wodospadów Ighouliden, gdzie będzie trzeba się wspiąć, które prowadzą do wyjścia z doliny Azzadene i dalej do schroniska w masywie Toubkal nad przełęczą Aguelzim na wysokości 3,560 m n.p.m. Dzięki czemu podczas czasu wolnego na lunch grupa będzie miała możliwość podziwiania spektakularnych widoków na Góry Atlas. Nocleg zaplanowano w schronisku Neltner Hut, w którym będzie można poznać innych wędrowców zamierzających na drugi dzień rano wyruszyć na zdobycie szczytu Toubkal.
Po wczesnej pobudce i śniadaniu pora zdobyć Szczyt! Wspinaczka będzie wiodła na wierzchołek Toubkal na wysokość 4,167 m n.p.m. Widok ze szczytu zrekompensuje ciężką wędrówkę i wszyscy szybko zapomną o zmęczeniu. Z góry wśród chmur roztacza się widok na całe pasmo Gór Atlas oraz na pustynię Sahara. W dół prowadzić będzie utarty już szlak przy znanym wszystkim schronisku wprost do wioski Imlil. Należy się przygotować, że to będzie dość długi i męczący dzień. Najpierw droga prowadzi w górę przez 900 metrów, by potem zejść ostro w dół na odcinku 2,500 metrów prosto do Imlil. W godzinach późno popołudniowych zakończenie trekkingu w Marakeszu.
Dzień 8 – Marrakesz - Warszawa
W zależności od rozkładu lotu, transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.
Prezentowane ceny dotyczą jednej osoby zakwaterowanej w pokoju 2-osobowym lub 2-osobowym z dostawką.
Możliwe wyloty: Warszawa, Katowice, Wrocław.
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
Konieczny jest własny śpiwór oraz zalecane są kije trekkingowe. A w sezonie zimowym również czekan i raki.
Pamiętaj, że przed zagranicznym wyjazdem zawsze warto zapoznać się z aktualnymi informacjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczączymi kraju będącego celem naszej podróży. Te informacje znajdziesz tutaj